Do startu (30.07.2023), zostało:
<

Termin: 30.07.2023

Regulamin

1300m | 1300m | 50 KM


Termin: 30.07.2023

Regulamin

700m | 700m | 25 KM


Termin: 30.07.2023

Regulamin

410m | 410m | 10 KM

Aktualności

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna sponsorem Ultra Kamieńsk

Dodano: 20.07.2023

 

Sponsorem 9. Ultra Kamieńsk została Spółka z Grupy PGE - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (GiEK), która jest również Mecenasem Bełchatowskiego Sportu. Góra Kamieńsk to całoroczny kompleks rekreacyjno-sportowy, który stanowi jedną z największych atrakcji regionu. W sezonie letnim przyciąga turystów z całego kraju, chcących aktywnie wypocząć i zobaczyć piękno okolicznej przyrody. Wysoka na niemal 400 m n.p.m. góra została usypana przez zwałowarki Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Dawniej było to zwałowisko zewnętrzne, na którym składowany był nadkład pochodzący z bełchatowskiej kopalni. Sztucznie uformowane, najwyższe wzniesienie w tej części Polski zostało przez PGE GiEK w pełni zrekultywowane poprzez zalesienie oraz zagospodarowanie dla celów całorocznej rekreacji.
 
Latem na odwiedzających, oprócz widokowych przejażdżek koleją linową, czeka 620-metrowy grawitacyjny tor saneczkowy, którego urozmaiconą trasę można pokonać z prędkością 40 km/godz. Dla młodszych miłośników aktywnego spędzania czasu jest mini park rozrywki, a w nim m.in. 6-stanowiskowa trampolina i dmuchana zjeżdżalnia. Atrakcją ośrodka jest także tor tubingowy, czyli zjazd pontonem po specjalnej 150-metrowej macie. Do rampy startowej toru można dostać się wjeżdżając usytuowanym równolegle przenośnikiem taśmowym, który jest jednym z najdłuższych tego typu w Polsce. Obiekt to też raj dla rowerzystów, którzy w pobliżu mają do dyspozycji ok. 60 km rowerowych tras. Na Górze Kamieńsk można skorzystać z leśnej ścieżki edukacyjnej, boisk do minikoszykówki i siatkówki plażowej oraz z zadaszonego placu, na którym można rozpalić ognisko.
 
Na Górze Kamieńsk od 9 lat odbywa się m.in. bieg Ultra Kamieńsk.
 
Na szczycie wzgórza znajduje się należąca do Grupy PGE elektrownia wiatrowa o łącznej mocy 30 MW zainstalowanej w 15 wiatrakach.
 
W sezonie letnim ośrodek jest czynny codziennie od godz. 11:00 do 19:00. Przejazdy widokowe koleją linową są dostępne dla turystów indywidualnych
 
w soboty, niedziele i święta a dla grup zorganizowanych przez cały tydzień po wcześniejszej rezerwacji. Pozostałe atrakcje dostępne są dla wszystkich przez cały tydzień. Dzieci, młodzież i studenci z aktualną legitymacją, a także grupy zorganizowane pow. 15 osób oraz posiadacze bełchatowskiej karty rodziny
i wojewódzkiej karty rodziny wielodzietnej, mogą liczyć na zniżki.
 
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.gorakamiensk.info.

Partnerzy:

Partnerzy lokalni:

Partnerzy medialni:

Organizator:Gdzie biegamy?

10 km

25 km

50 km

Kontakt

E-mail

zawody@badzaktywny.org