Dystanse: 10KM, 25KM, 50KM

Data: 01.08.2020

Do startu zostało:

Aktualności:

6. Ultra Kamieńsk: dodatkowe zapisy!

Dodano: 22.07.2020

6. Ultra Kamieńsk odbędzie się w dniach 1 – 2 sierpnia 2020 roku, listy startowe po raz kolejny zamknęły się jeszcze przed zawodami. Jeśli dodać do tego, że start zapisów odbył się dopiero trzy tygodnie temu, widać, że biegacze są już spragnieni rywalizacji.
 
 
Jeśli nie udało się Wam zapisać na kolejną odsłonę biegu na Górze Kamieńsk, to jeszcze nic straconego! Organizatorzy uruchomili dodatkowe zapisy, które potrwają do 27 lipca lub do wyczerpania dodatkowego limitu. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl. Dodajmy, że w dniu biegu nie będzie można dokonać zgłoszenia.
 
Przypomnijmy, że rywalizacja na Ultra Kamieńsk odbywa się na trzech dystansach. Po raz pierwszy zawodnicy sprawdzą się na dystansie 10 km z +/- 379 m przewyższenia oraz na dobrze znanych trasach z poprzednich edycji: 25 km i 50 km z sumą przewyższeń odpowiednio +/- 662 m i +/- 1250 m. 
 
Tradycją stało się już, że zawodnicy kończący zmagania w Ultra Kamieńsk na mecie otrzymują pamiątkowe gliniane medale przygotowane przez Warsztat Gancarski rodziny Konopczyńskich, który ma ponad 200 letnią historię.
 
Dodatkową atrakcją po ukończeniu każdego z trzech dystansów dla zawodników będzie strefa masaży przygotowana przez doświadczony zespół  fizjoterapeutów z Kliniki Sporto w Łodzi.
 
Organizatorem Ultra Kamieńsk jest stowarzyszanie Bądź Aktywny, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk i firma inesSport. Patronat nad imprezą objęli Gmina Kamieńsk, Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Nadleśnictwo Bełchatów.
 
Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na www.ultrakamiensk.pl oraz na profilu zawodów na Facebook’u
 

Ultra Kamieńsk 2019 (film)

Trail Kamieńsk 2017 (film)

Trail Kamieńsk 2016 (film)

Trasa - Ultra Kamieńsk

Trasa Ultra Kamieńsk została wyznaczona na terenach góry Kamieńska, której wysokość wynosi 386 m. n.p.m. jest to najwyższe wzniesienie
w środkowej Polsce. Uczestnicy, którzy zdecydują się na start, do pokonania będą mieli trasy z licznymi zbiegami i podbiegami
oraz niezapomnianymi widokami

Góra Kamieńsk → informacje

Mapa i profil wysokości biegu
10 km

Pobierz GPX

25 km

Pobierz GPX

50 km

Pobierz GPX

Partnerzy
Partnerzy Lokalni
Patroni Medialni
Organizator
O nas

Pomysł na organizację biegu na górze Kamieńska zrodził się w naszych głowach ok 2014 roku, od tego czasu mocno ewaluował, aż do formuły w której odbędzie się rywalizacja na najwyższym wzniesieniu w centralnej Polsce. Chcąc zachęcić do udziału w Ultra Kamieńsk zarówno osoby, które w górach startują od lat jak i początkujących biegaczy, którzy chcą sprawdzić czy bieganie po górach jest dla nich przygotowaliśmy dwa warianty biegu: dystans 50 km, 25 km.

Dodatkowo od 2016 roku odbywa się również zimowa odsłona imprezy, uczestnicy mają do wybory dwa dystansie 6 km i 30 km. Zespół organizacyjny imprezy to grupa pasjonatów biegania, którzy od lat biorą udział w biegach rozgrywanych w górach w Polsce i zagranicą bądź rajdach przygodowych. Lokalizacja zawodów nie jest przypadkowa również, że względu na znaczenie góry Kamieńska dla biegaczy z województwa łódzkiego, który bardzo często wykorzystują ją w przygotowaniach do startów w górach.

Kontakt

Stowarzyszenie Bądź Aktywny

zawody@badzaktywny.org