Dystanse: 10KM, 25KM, 50KM

Data: 01.08.2020

Do startu zostało:

Aktualności:

6. Ultra Kamieńsk już w weekend!

Dodano: 30.07.2020

Szósta edycja Ultra Kamieńsk odbędzie się już w najbliższy weekend (1 – 2 sierpnia). Trasa zawodów jak co roku wytyczona została na terenie Góry Kamieńsk położonej na obszarze gminy Kamieńsk. Biegacze wystartują w tym roku na trzech dystansach: 10km, 25 km i 50 km. 
 
 
Ultra Kamieńsk to jeden z pierwszych biegów rozgrywanych na terenie województwa łódzkiego po przerwie spowodowanej pandemią. Zapisy do zawodów uruchomione zostały miesiąc temu, a listy startowe bardzo szybko zapełniły się stęsknionymi za rywalizacją biegaczami.
 
- Fajnie, że udało się organizatorom przygotować zawody na Górze Kamieńsk, będzie to mój pierwszy start od 8 marca – mówi Krzysztof Pietrzyk, który zmierzy się z trasą 10 km, dodając – za tydzień wybieram się na Mistrzostwa Polski w biegach górskich, które odbędą się w ramach Biegu na Wielką Sowę, więc start w Górskiej Dyszce będzie idealnym sprawdzianem.
 
Organizatorem Ultra Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk i firma inesSport, a partnerami Gmina Kamieńsk, Starostwo Powiatowe w Radomsku i Nadleśnictwo Bełchatów.
 
Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u gdzie można znaleźć wiele ciekawostek związanych z wydarzeniem.
 
Program zawodów:
 
Sobota – 01.08
 
16:30 – otwarcie biura zawodów dla Górskiej Dyszki
18:00 – zamknięcie biura zawodów dla Górskiej Dyszki
18:30 – start Górskiej Dyszki
20:00 – dekoracja zwycięzców Górskiej Dyszki
 
Niedziela – 02.08
 
8:00 – otwarcie biura zawodów dla Ultra Kamieńsk
9:00 – zamknięcie biura zawodów dla Ultra Kamieńsk
9:30 – start Ultra Kamieńsk
9:30 – otwarcie biura zawodów dla Półmaratonu z hakiem
10:30 – zamknięcie biura zawodów dla Półmaratonu z hakiem
11:00 – start Półmaratonu z hakiem
~13:30 – pierwsi zawodnicy na mecie **
17:00 – zakończenie imprezy
 
**dekoracje odbywać się będą po przybiegnięciu pierwszych trzech kobiet i mężczyzn na każdym z dystansów.

Ultra Kamieńsk 2019 (film)

Trail Kamieńsk 2017 (film)

Trail Kamieńsk 2016 (film)

Trasa - Ultra Kamieńsk

Trasa Ultra Kamieńsk została wyznaczona na terenach góry Kamieńska, której wysokość wynosi 386 m. n.p.m. jest to najwyższe wzniesienie
w środkowej Polsce. Uczestnicy, którzy zdecydują się na start, do pokonania będą mieli trasy z licznymi zbiegami i podbiegami
oraz niezapomnianymi widokami

Góra Kamieńsk → informacje

Mapa i profil wysokości biegu
10 km

Pobierz GPX

25 km

Pobierz GPX

50 km

Pobierz GPX

Partnerzy
Partnerzy Lokalni
Patroni Medialni
Organizator
O nas

Pomysł na organizację biegu na górze Kamieńska zrodził się w naszych głowach ok 2014 roku, od tego czasu mocno ewaluował, aż do formuły w której odbędzie się rywalizacja na najwyższym wzniesieniu w centralnej Polsce. Chcąc zachęcić do udziału w Ultra Kamieńsk zarówno osoby, które w górach startują od lat jak i początkujących biegaczy, którzy chcą sprawdzić czy bieganie po górach jest dla nich przygotowaliśmy dwa warianty biegu: dystans 50 km, 25 km.

Dodatkowo od 2016 roku odbywa się również zimowa odsłona imprezy, uczestnicy mają do wybory dwa dystansie 6 km i 30 km. Zespół organizacyjny imprezy to grupa pasjonatów biegania, którzy od lat biorą udział w biegach rozgrywanych w górach w Polsce i zagranicą bądź rajdach przygodowych. Lokalizacja zawodów nie jest przypadkowa również, że względu na znaczenie góry Kamieńska dla biegaczy z województwa łódzkiego, który bardzo często wykorzystują ją w przygotowaniach do startów w górach.

Kontakt

Stowarzyszenie Bądź Aktywny

zawody@badzaktywny.org