Do startu (05.02.2023), zostało:

Termin: 05.02.2023

Regulamin

268m | 268m | 6 KM


Termin: 05.02.2023

Regulamin

716m | 716m | 30 KM

Aktualności

Startują zapisy!

Dodano: 04.11.2022

Po raz siódmy odbędzie się zimowa odsłona biegu na Górze Kamieńsk, który zaplanowany jest na 5 lutego 2023  r.  Trail Kamieńsk rozegrany zostanie na dwóch dystansach: 6 km i 30 km. Zapisy do 7. Trail Kamieńsk wystartują 6 listopada o godzinie 20:00, a formularz będzie dostępny na stronie www.ultrakamiensk.pl
 
Zimowy bieg na górze Kamieńsk to dla jednych wyzwanie, dla drugich sposób na przygotowanie się do startów wiosennych, a dla innych motywacja do cięższych treningów w okresie zimowym.  W programie imprezy znajdują się dwa dystanse: 6 km i 30 km z sumą przewyższeń odpowiednio +/- 240 m i +/- 610 m, dzięki czemu w Trail Kamieńsk wystartować mogą zarówno doświadczeni biegacze jak i Ci, którzy zaczynają dopiero przygodę z bieganiem.
 
Trail Kamieńsk to już tradycja, staram się co roku stawać na starcie czy to na dystansie 6 km czy 30 km, bo to bardzo fajne urozmaicenie zimowych treningów – mówi Krzysztof Pietrzyk, kilkukrotny zwycięzca biegów na górze Kamieńsk, dodając – to też stały punkt w przygotowaniach moich zawodników do wiosennych startów.
 
W przygotowaniach do biegu, organizatorzy chcą zwrócić większą uwagę zawodnikom na różnice pomiędzy biegami ulicznymi, a tymi rozgrywanymi w górach. W planach między innymi są porady od doświadczonych zawodników, tak żeby jak najlepiej przygotować debiutantów, ale również przypomnieć o tych różnicach bardziej doświadczonym zawodnikom.
 
Od samego początku chcieliśmy, żeby biegi na górze Kamieńsk oprócz rywalizacji sportowej, były swego rodzaju łącznikiem między imprezami rozgrywanymi na ulicy, a tymi w górach – mówi Bartłomiej Sobecki organizator biegu – dlatego m.in. wymagane jest wyposażenie obowiązkowe,  własne kubeczki, które są już standardem w biegach trail i ultra.  
 
Organizatorem zawodów jest stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk. .

Partnerzy:

Partnerzy lokalni:

Partnerzy medialni:

Organizator:Gdzie biegamy?

30 km

Pobierz GPX

6 km

Pobierz GPX

Kontakt

E-mail

zawody@badzaktywny.org